OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

czas zabiegu

od 45 minut

cena zabiegu

od 500 zł

radiofrekwencja mikroigłowa

Osocze bogatopłytkowe PRP (Platelet Rich Plasma), zwane też przez pacjentów wampirzym liftingiem”, jest autologicznym koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza.

Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta z żyły. Zawiera komórki i czynniki wzrostu z własnej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji i syntezy nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu odzyskuje ona witalność. W efekcie staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza.

Największym źródłem czynników wzrostu są płytki krwi, dlatego do zabiegu wykorzystywana jest frakcja osocza najbogatsza w te elementy morfotyczne.

Płytki krwi uwalniają kilka czynników wzrostu, odpowiadających m.in. za powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz aktywujących fibroblasty do produkcji kolagenu. Czynniki te działają w miejscu podania osocza do skóry. Osocze zawiera również szereg dobroczynnych białek wspomagających procesy gojenia i regeneracji.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania krwi od pacjenta (zwykle ok. 20 ml). Krew zostaje poddana wirowaniu w odpowiedniej wirówce, na skutek czego czerwone i białe krwinki oddzielają się od osocza zawierającego płytki krwi i fibrynę.

Następnie część osocza najbogatsza w płytki krwi zostaje podana do skóry w formie mezoterapii, czyli wielokrotnych nakłuć.

Do zabiegu wykorzystujemy probówki certyfikowane klasy 2B oraz medyczną wirówkę EBA 200

EFEKTY ZABIEGU

Wysoce skoncentrowane czynniki wzrostu powodują:

  1. produkcję nowego kolagenu przez aktywowane fibroblasty;
  2. aktywację procesów nowotworzenia naczyń krwionośnych;
  3. ochronę przed wolnymi rodnikami;
  4.  stymulację komórek macierzystych;
  5. pobudzanie procesów regeneracji tkanek.

W efekcie terapii osoczem bogatopłytkowym uzyskujemy:

  1. rewitalizację skóry, polepszenie jej kolorytu;
  2. poprawienie elastyczności i jędrności;
  3. wygładzenie zmarszczek;
  4. hamowanie wypadania włosów i ich odrastanie, jeśli zabieg wykonywany jest na skórę głowy.

Zwykle zalecamy wykonanie 2-4 zabiegów w  odstępach miesięcznych raz do roku. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być obrzęknięta i zaczerwieniona, mogą pojawić się drobne siniaczki. Te objawy mijają w ciągu kilku godzin lub czasem (siniaczki) kliku dni. W większości przypadków nie wymagają przerwy w pracy.

zapraszamy do kontaktu

phone raymed42 640 20 82 mail raymedraymed@raymed.pl

6 + 6 =

ul. Felsztyńskiego 2, 93-582 Łódź
tel. 42 640 20 82
email: raymed@raymed.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 12:00-19:30
Sob.: 10:00-15:00
(kosmetyka)