Mezoterapia mikroigłowa

czas zabiegu

od 60 minut

cena zabiegu

od 170 zł

Mezoterapia mikroigłowa urządzeniem esteticPen to nowa koncepcja pobudzania naturalnej syntezy kolagenu w skórze. Skuteczność, łatwość i komfort zabiegu pozwala cieszyć się efektem bez niepożądanych działań ubocznych już od pierwszego zastosowania urządzenia.

Technika nakłuwania pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry poprzez wytworzenie bardzo dużej liczby drobnych kanalików wytworzonych przez igły. Jednocześnie dochodzi do mikrourazu, pobudzającego procesy naprawcze. Wykorzystywana jest naturalna zdolność skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastycznych w odpowiedzi na uszkodzenie.

W zależności od potrzeb skóry oraz pożądanego efektu, wykorzystujemy do zabiegu odpowiednio dobraną długość igieł oraz różnego rodzaju koncentraty, o wymaganym działaniu (nawilżającym/ rozjaśniającym/ stymulującym/odżywczym).

W celu lekkiej rewitalizacji skóry i zwiększonej penetracji substancji aktywnychstosuje się igły wysunięte na głębokość od 0,25 do 0,5 mm. Taki zabiegnie wymaga zastosowania znieczulenia. Uszkodzenia są stosunkowo płytkie,podobnie jak procesy regeneracyjne, natomiast pozwalają na powolnedogłębne wprowadzanie składników aktywnych.

Do tych procedur wprowadziliśmy preparaty amerykańskiej firmyDermoMedica. Jest to specjalistyczna marka przeciwstarzeniowa,przeznaczona do terapii skóry w trakcie kuracji dermatologicznych orazwspomagająca ich efektywność. Receptury preparatów zostały opracowanetak, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i stymulowaćprocesy odnowy. Filozofia marki DermoMedica opiera się na świadomympodejściu do pielęgnacji skóry, dlatego produkty DermoMedica sąrekomendowane i popularyzowane przez uznanych dermatologów w USA. Wostatnich latach firma zdobywa coraz więcej popularności również na rynkupolskim.

Odrębną formą użycia płytkich mikronakłuć jest  zabieg BB Glow, gdzieampułki zawierają również barwnik, który pozwala ujednolicić koloryt skóryi wizualnie ją rozjaśnić.

Zastosowanie igieł powyżej 1 mm służy do głębokiej przebudowy skóry w walce z bliznami potrądzikowymi i objawami fotostarzenia. W tym przypadku kładziemy nacisk na rewitalizację skóry wynikającą z samej głębokości nakłuć. Jest to bardziej inwazyjny zabieg, wymagający 30-45 minutowego znieczulenia zewnętrznego kremem, co pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych odczuć. Z wykorzystaniem sterylnych jednorazowych głowic zaopatrzonych w bardzo cienkie igły ze stali chirurgicznej dochodzimy na głębokość skóry właściwej, dlatego często pojawia się krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko obrzęknięta i w kolejnych dniach po zabiegu delikatnie się łuszczy (drobne strupki). Należy pamiętać o wybraniu dogodnego terminu i uwzględnieniu kilku dni na regenerację. Konieczne jest stosowanie fotoprotekcji.

Wskazania do zabiegu:

 • poprawa jakości skóry (gęstości i elastyczności)
 • nawilżenie, odżywienie
 • redukcja objawów fotostarzenia
 • wyrównanie kolorytu
 • redukcja blizn potrądzikowych, drobnych zmarszczek, rozstępów
 • zmniejszenie widoczności porów

Najlepsze efekty przynosi seria zabiegów. Zalecane jest wykonanie 3- 5 zabiegów w odstępie około 4-ch tygodni.

Mezoterapia mikroigłowa z maską z osocza bogatopłytkowego

Opcjonalnie po zabiegu mezoterapii  mikroigłowej możemy nałożyć maskę z osocza bogatopłytkowego, która przyśpiesza gojenie oraz sprawia, że skóra jest odżywiona i odzyskuje witalność.  Dodatkowo miejscowa aplikacja osocza bogatopłytkowego po zabiegu esteticPenem zwiększa przyrost włókien kolagenowych a tym samym istotnie poprawia wygląd blizn potrądzikowych i zmarszczek.

Wysoce skoncentrowane czynniki wzrostu znajdujące się w osoczu powodują:

 • produkcję nowego kolagenu przez aktywowane fibroblasty,
 • aktywację procesów nowotworzenia naczyń krwionośnych,
 • ochronę przed wolnymi rodnikami,
 • stymulację komórek macierzystych,
 • pobudzanie procesów regeneracji tkane

Przeciwwskazania:

 • choroby nowotworowe skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne)- aktywna opryszczka lub aktywny trądzik ze zmianami zapalnymi.

Jeśli chcesz aby Twoja skóra była gładka, zdrowa i promienna, a efekt był widoczny po pierwszym zabiegu to urządzenie esteticPen  jest stworzone dla Ciebie.

zapraszamy do kontaktu

phone raymed42 640 20 82 mail raymedraymed@raymed.pl

14 + 6 =

ul. Felsztyńskiego 2, 93-582 Łódź
tel. 42 640 20 82
email: raymed@raymed.pl

Godziny otwarcia:
Pon.-Pt.: 12:00-19:30
Sob.: 10:00-15:00
(kosmetyka)