klinika medycyny estetycznej lodz

RAYMED zakład opieki zdrowotnej


Jako Ray.Med działamy na rynku usług dermatologicznych od ponad 15 lat, starając się stworzyć naszym pacjentom jak najlepszą diagnostykę, skuteczne leczenie i przyjazną atmosferę.

Stopniowo wprowadzamy do kliniki nowe urządzenia, które dają nam możliwość poszerzania gamy specjalistycznych usług.

Malgorzata Berner-Rutkowska

Dr n. med. Małgorzata Berner-Rutkowska

Jestem specjalistą dermatologiem. Wiedzę i doświadczenie w zakresie leczenia chorób skóry zdobywałam w trakcie kilkunastoletniej pracy w Klinice Uniwersyteckiej. Przez wiele lat byłam również nauczycielem akademickim – kształciłam studentów medycyny w zakresie chorób wewnętrznych i dermatologii, Od 10 lat prowadzę prywatną klinikę. Zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej uczyłam się biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach z tej dziedziny. Obecnie, poza pracą z pacjentami, prowadzę również zajęcia w temacie dermatologii estetycznej w Wyższej Szkole Kosmetycznej. Dla mnie dermatologia i medycyna estetyczna są ze sobą nierozerwalnie związane.

ŁADNA skóra – to przede wszystkim ZDROWA skóra, a jeżeli możemy jednocześnie nieco opóźnić zewnętrzne efekty starzenia się, to należy z tego korzystać, oczywiście harmonijnie i w umiarkowany sposób.

Dr Barbara Górska-Glück

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, specjalistą chorób oczu. Chirurgiczną częścią tej specjalizacji zajmuję się od 15 lat, odkąd wykonuję zabiegi chirurgii refrakcyjnej w zakresie wad wzroku. Od lat 5 w kręgu moich zainteresowań znalazła się okuloplastyka. Są to zabiegi chirurgiczne skóry powiek dotkniętych zmianami chorobowymi (kępki żółte, znamiona, kaszaki, patologiczne podwinięcia itp ) oraz zaburzeniami estetycznymi w postaci opadania skóry powiek. Z Kliniką Ray Med współpracuje od 2015 r.

Dr n.med. Mateusz Koziej

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jako nauczyciel akademicki prowadzę zajęcia z anatomii klinicznej w Katedrze Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnieodbywam szkolenie
specjalizacyjne z zakresu chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej w Łodzi. W klinice RayMed wykonuję zabiegi z zakresu usuwania zmian skórnych oraz medycyny estetycznej. Aktywnie uczestniczę w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach medycyny estetycznej. Jestem wielokrotnym stypendystą nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz zdobywcą nagrody Laur Medyczny im. Dr Wacława Mayzla przyznawany przez Wydział Nauk Medycznych Państwowej Akademii Nauk. Dwukrotnie odbyłem kliniczny staż zagraniczny w Chelsea and Westminster Hospital w Londynie. Jestem autorem publikacji naukowych zamieszczanych na łamach najbardziej renomowanych, światowych czasopism z zakresu chirurgii plastycznej takich jak: Plastic and Reconstructive Surgery; Jounal of Plastic, Reconstructive and Aestehtic Surgery czy Aesthetic Surgery Journal. Moja wiedza z zakresu anatomii znalazła odzwierciedlenie w publikacji anatomicznej mapy zmienności tętnic twarzy, a w praktyce pozwala mi zwiększyć bezpieczeństwo zabiegów chirurgii plastycznej i
małoinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Dr Piotr Sęk

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego UM w Łodzi i od 2005 roku pracuję w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Tematem chirurgii onkologicznej zajmuję się nieprzerwanie od II roku studiów. Od czasu studiów poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach naukowych dotyczących onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej oraz wyjeżdżając na staże między innymi do Guys Hospital w Londynie oraz Instytutu Onkologii w Mediolanie.

W przebiegu mojej pracy zajmuję się chorymi z różnymi schorzeniami onkologicznymi w tym również chorymi z łagodnymi i złośliwymi nowotworami skóry. Najgroźniejszym nowotworem skóry jest czerniak, który często rozwija się pod postacią zmiany przypominającej znamię barwnikowe. Dlatego też, wykonywane przez ze mnie zabiegi chirurgiczne mają często charakter profilaktycznego usuwania znamion barwnikowych, ocenionych jako podejrzane w badaniu dermatoskopowym.

Wykonując zabiegi usunięcia zmian skóry w ramach chirurgii onkologicznej mam przede wszystkim na celu doszczętne usunięcie zmiany nowotworowej lub podejrzanej, ale uwzględniam również potrzebę uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego powstałej blizny.

Natalia Chudzik

Jestem absolwentką kierunku kosmetologii  na UM w Łodzi, dyplomowanym kosmetologiem. Od dzieciństwa przejawiałam zainteresowanie dziedzinami  artystycznymi   i estetycznymi. Muzyka, taniec, wizaż- to moje pasje. Kosmetologia to obszar  z pogranicza medycyny i estetyki , dlatego z niej  postanowiłam uczynić swój zawód. Mam dużą satysfakcję,  gdy  moja  praca z pacjentem  daje efekt  zdrowej  i wypielęgnowanej  skóry.  Z  zadowoleniem obserwuję  jak dbałość w tym zakresie  wpływa  na  dobrą samoocenę  i  poczucie komfortu.  Poprawia nastrój, zapewnia młody wygląd  i jest dowodem zdrowia. Uważam, że bardzo istotna w mojej pracy jest  empatia,  zrozumienie  potrzeb i oczekiwań pacjentów oraz ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Pomimo faktu , że niedawno ukończyłam studia i czerpałam w czasie ich trwania najnowsze informacje  oraz nowoczesną wiedzę kosmetologiczną,  chętnie biorę  udział w szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje zawodowe. Wiem, że to dziedzina w której wiedza i technologia czynią szybkie postępy.

Stawiam na dobór odpowiednich- dobranych indywidualnie – zabiegów, aby jak najlepiej zadowolić pacjentów kliniki.  Bardzo ważna i inspirująca jest dla mnie współpraca z lekarzem dermatologiem, w celu uzyskania holistycznego podejścia do  pacjenta. W klinice zajmuję się zabiegami z zakresu kosmetologii  pielęgnacyjnej , upiększającej  i lekarskiej.